Styl klasyczny zawsze modny

Czasopisma wnętrzarskie i producenci od czasu do czasu lansują modę na stylizowane kuchnie: począwszy od kuchni skandynawskiej, prowansalskiej, po kuchnię w stylu retro. Niektóre z nich to chwilowe trendy, dlatego zachęcamy do postawienia na klasykę, która nigdy z mody nie wychodzi. Kuchnię wszak robi się na wiele lat.

Kuchnia w stylu klasycznym jest zarazem elegancka i funkcjonalna, pełna symetrii i harmonii. Kolory powinny być stonowane. Najlepiej sprawdzą się odcienie kremowe i brązowe. Nie ma tu miejsca dla krzykliwych czerwieni czy amarantów.

Wybór materiałów powinien być również przemyślany. Na przykład plastikowe wykończenia zdecydowanie nie pasują do klasycznego wystroju. Warto postawić na drewno czy kamień, które idealnie się sprawdzą i są zawsze modne. Chcąc ozdobić kuchnię klasyczną, trzeba pamiętać o złotej zasadzie: mniej znaczy więcej.

Chcesz odświeżyć wygląd swojej kuchni? Po nowe meble kuchenne zapraszamy do Chrzanowa, Tychów, Czechowic-Dziedzic, w których Meblox ma swoje salony! Zapraszamy do kontaktu. Doradzimy, pomożemy wybrać materiały, zaprojektujemy kuchnię dla Ciebie.

wpisy-klasyczne

Comments are closed.