Blaty w kuchni mają spełniać nie tylko funkcję estetyczną, ale także muszą być trwałe i funkcjonalne. Kierując się tymi zasadami oraz bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, wybraliśmy producentów, których blaty i płyty wykorzystujemy w produkcji mebli kuchennych dla naszych klientów.

Każdy z producentów oferuje bardzo szeroki wybór kolorów i odcieni, które nadadzą indywidualnego charakteru kuchni. Zapraszamy do naszych salonów w celu poznania wzorników.

Który blat wybrać do kuchni?

laminowany

Blat laminowany

Może być odporny na temperaturę. Choć jest to jeden z tańszych rodzajów blatów, to jest trwały i przez to powszechnie stosowany, natomiast mniej trwały od granitowego i kompozytowego.

granit

Blat granitowy

To jeden z najtrwalszych blatów. Jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Bez obaw o uszkodzenie powierzchni można na nim stawiać gorące blachy z ciastem lub garnki, ponieważ jest bardzo wytrzymały. Wiemy jednak, że nie każdy dobrze się czuje w otoczeniu chłodnego kamienia.

kompozytowy

Blat kompozytowy

To tańsze rozwiązanie od blatu granitowego. Kompozyt jest materiałem, z którego można tworzyć różne kształty, dlatego produkuje się z niego także zlewozmywaki. Dość wytrzymały, ale nie tak odporny na zarysowania jak np. blat granitowy.

Skontaktuj się z nami: wyślij e-mail, zadzwoń lub przyjdź do naszego salonu mebli na wymiar w Czechowicach-Dziedzicach, Chrzanowie lub Tychach. Grupa Meblox – zrealizujemy Twoje meblowe marzenia.